Kui rajada aeda koos lastega siis tasuks valida köögivilja sorte, mida on lihtne hooldada ja välimuselt huvitavad. Värviliste peetide ja porgandite söömine on ka täiskasvanutele vahelduseks tavapäraste “oranžide” porgandite ja “punaste” peetide kõrval.

Väikeste seemnete külvamiseks võib vamistada ka enne seemnelindi. Seemnelindi tegemise õpetust loe siit.

  1. Peedid. Peedi seemned on väikesed, kuid väikeste sõrmedega ongi neid lihtsam käsitseda. Vali seemneteks mõni värvikirev segu. Tavaliselt kutsutakse neid “Rainbow mix” ning seal on enamasti sees sordid “Chioggia” ehk roosa siiruviiru peet, kollane peet ning punapeet. Laps peab olema kannatlik, sest taime põhiline osa on maa all ning seda näeb alles sügisel.
  2. Herned. Herned kasvad kiiresti ning nende sirgumist on lapsel lihtne jälgida, sest põhiline taimeosa vars, on maa peal. Vali madalad sordid, mida pole vaja toestada või saab madalate keppidega toestada. Nt ´Kelvedon Wonder’ või “Talbot.
  3. Suvikõrvitsad. Neid on lausa lust kasvatada, sest nad sirguvad ülikiiresti ja kasvatavad palju saaki. Ka neil on palju erinevaid värvilisi sorte. Kollane suvikõrvits on “Goldena”
  4. Taldrikkõrvits. Kel on veidi rohkem kannatust ja soojemad tingimused loodud võiks kasvatada “ufokõrvitsat”. Nad on kõva koorega, kuid ülimaitsvad ja mis kõige peamine lapse suuruses ja väga huvitava kujuga. Sort “Patisson” on kollase koorega.
  5. Vikerkaarevärvilised lehtpeedid ehk mangold. Nad kasvavad kiiresti, taluvad ka lühikest kuivaperioodi ning on eredavärvilised. Lehtpeet kasvatab pidevalt lehti juurde, kui neid ümbert ära nokkida. Seepärast sobivad nad hästi laste aeda, sest väikestele meeldib pidevalt käima neid katsumas ja nokkimas. Kõige parema maitsega ongi väikesed beebilehed. Tavaliselt on seemnepaki peal kirjas “Bright light” või “Rainbow” .
Jaga