Kuigi õues on ilmad veel heitlikud, on astronoomiline kevad juba käes ning päevadki muutuvad järk-järgult pikemaks. Lastega saab sel varakevadisel ajal teha toas ettevalmistusi ning panna mulda seemned kasvama. Siin on paar nõuannet, mida peaks silmas pidama seemnete külvamisel koos lastega. Pane kasvama seemned, mil on väga suur tõenäosus idanema minna olenemata hooldusvõtetest, sest siis on lastel suurem rõõm, et nende külvatud taimed kasvama läksid.

Kuhu sisse kasvama panna?

Sel ei ole vahet, mille siisse seemned idanema paned, kuid oluline on jägida, et sel nõul oleks auk põhjas. Liigne vesi peab mullast välja saama, sest muidu on juurtel oht liigniiskusest mädanema minna. Mida sügavam nõu seda vähem peab üldjuhul kastma, sest suurem mulla hulk hoiab kauem niiskust.

  1. Herned. Neid on lastel vahva ette kasvatada(aga võib ka hiljem otse peenrasse külvata), sest nad kasvavad kiiresti ning seega on lihtne herneste kasvamist nähes rõõmu tunda. Vali madalad sordid, mida lastel on lihtsam korjata: Nt ´Kelvedon Wonder’ 
  2. Minitomatid. Nad ei kasva väga suureks ning valmivad kiiremini kui teised tomatid. Näiteks sorte Tumbling Tom” või ´Vilma´. Põõsastomateid ei pea toestama ning samuti ei ole vaja külgvõsusid ära nokkida. Nad ei kasva üldjuhul väga kõrgeks ning lihtne on neid kasvatada rõdul kastis või kas või toas lillepotis. Amplitomatite sordid: ´Hundreds and Thousands´ või ´Red currant´.
  3. Rohelised sibulad ja küüslaugud. Neid võib kasvatada nii seemneküüslaukudest kui ka -sibulast, kui ka mõnest suurest mugulsibulast, mis köögi juba kasvama on hakanud.
  4. Aedoad/Oad. Neid on sama vahva ette kasvatada(aga võib ka hiljem otse peenrasse külvata) kui herneid, kuid sobivad pigem suuremate lastega kasvatamiseks, sest väiksemad ei pruugi hiljem aias aru saada, et neid toorelt ei sööda.
  5. Mais. Vanemate lastega on maisi mõtekam kasvatada, sest peab jälgima kasvutemperatuuri. Vali sort, mil on lühike valmimisaeg. Eesti kliimas maisikasvatamine on õnnemäng, sest liigniiskuses neile kasvada ei meeldi. Kui külvad maisi toas ette peab meeles pidama, et seemned idanevad temperatuuridel 18+ ning kui keskkond muutub jahedamaks võivad seemned mädanema minna. Seega võibki külvikasti kõrval hoida termomeetrit ja kui aknalaud on jahe, mässida poti ümber mullikile vms. Hiljem õue istutades kindlasti jälgida pakil olevaid juhiseid ning taimed üsna üksteise kõrvale istutada, et tolmlemine kindlasti toimuks. Hiljem võib koos lapsega igaks juhuks ka pintsliga tolmeldamas käia.
Jaga