Aiandusest huvitatud inimestele leidub mitmeid kasulikke nutirakendusi. Järgnevas listis leidub midagi nii kogenud rohenäppudele kui ka neile, kes aiandusmaailmas esimesi samme teevad. Siinne list ei ole kindlasti lõplik ning kokreetsed rakendused on androidile, kuid kindlasti on analoogseid tehtud ka iOSile.

Ma soovitaksin esialgsed ideed ikkagi paberile panna ning kirjutada nii palju kui võimalik üles paksu märkmikusse. Kui elad ühes kohas ja sul on oma aed on hea vaadata, mis toimus aias eelmistel aastatatel ning oma tegemistest ja vigadest õppida. Üks eestikeelne aiamärkmik on Aianippe igaks aastaajaks.

Määramisrakendused

Visuaalse otsingu rakendused on kasulikud, kuid kindlasti ei tohiks taimede ning eriti seente määramisel tulemust täielikult usaldada, sest need põhinevad digitaalsel fototuvastusmeetodil ning pigem tuleks konsulteerida oma ala spetsialistidega ning kasutada määramiseks traditsioonilist meetodit. Mõned taimed on omavahel nii sarnased, et ainult vilunud silm ja suur teadmistepagas suudab neid eristada. Eriti kehtib see taimede puhul, mida süüa soovitakse. Järgnevate rakendustes on võimalik määrata taimi, millest olete varem juba foto teinud ning samuti on võimalik otse rakenduse sees foto teha ja kuvada koheselt võimalik taimenimi.

PlantNet on rakendus, mille temaatilistest albumitest on võimalik pildiotsingut kasutades leida otsitud taime. Eraldi grupeering on ka invasiivsetele taimedele ning umbrohtudele. Mida konkreetsemalt taime albumitest otsid seda suurem on tõenäosus, et leiad kõige ligilähedasema isendi. Tasuta, vajab interneti olemasolu, inglisekeelne. Võimalik kasutada ka nende veebilehte.

Candide on rakendus, mis on üles ehitatud Instagramile sarnaselt, kuid seal näeb ainult fotosid taimedest. Samuti on seal kogukond, kellelt saab küsida abi. Lisaks sellele on võimalik määrata taimi ning täiendada oma aiandusteadmisi. Inglisekeelne, vajab interneti olemasolu, osaliselt tasuline

What´s that flower? on mugava disainiga rakendus, mille abil on võimalik määrata lilli värvi, kasvutingimuste, kroonlehtede asetuse ning kasvupaiga järgi.

Inaturalist on põhjalik loodusvaatluste rakendus, milles on võimalik saada reaalselt inimestelt abi taimede ja loomade määramise. Tasuta, inglisekeelne, vajab interneti olemasolu.

Teoaabits on rakendus, mis peaks aitama kõigil aiandussõpradel tigudega ka nimejärgi tuttavaks saada. Määramine toimib visuaalse juhendi alusel. Ainuke miinus on, et selle abil ei ole võimalik määrata nälkjaid, kes aias tegelikult suuremat kahju teevad kui teod. Rakendus on tasuta nin seda on võimalik kasutada ka ilma interneti olemasoluta.

Kuid määramisäpid ei ole ainukesed, mis aedniku ning taimehuvilise elu võivad lihtsamaks muuta. Leidub mitmeid rakendusi, mis aitavad sobitada kokku üksteise kõrval kasvada armastavaid toidutaimi,

CompanionPlants on peamiselt fotodel põhinev äpp seltsilistaimede kokku sobitamiseks. Valikus on tuntumad õis- ja toidutaimed. Inglisekeelne, tasuta, võimalus kasutada võrguväliselt.

Ole Valmis! On naiskodukaitse loodud rakendus, millest leiab nii olulist infot kriisiolukorras käitumise, koduste toiduvarude haldamise kui ka looduses leiduvate kasulike taimede kohta. Eesti, vene ja inglisekeelne. Tasuta, võimalus kasutada võrguväliselt.

Edible Plants of Estonia on õpperakendus, mille abil on võimalik tundma õppida traditsiooniliselt söömiseks kasutatud taimi, keda on võimalik Eesti loodusest leida. Tasuta rakendus, vajab interneti olemasolu. Eesti ja inglisekeelne.

Siuts on rakendus, mis aitab linnu laulu järgi ära tuvastada. Samuti on fotode juures ära toodud peamised faktid konkreetse linnu kohta. Tasuta, eestikeelne, võimalus kasutada võrguväliselt.

OrnitO on põhjalik linnuäpp, millega saab ilusate ja korrektsete piltide abil määrata 120 riigis elutsevaid linde. Piltidel on ära toodud nii emas, isas kui ka noorlind ning linnu suurus inimese kõrval. Tasuta, osaliselt võimalik kasutada võrguväliselt. 157 erinevas keeles.

PotAgriculture on rakendus rõduaednikele, kust leiab kiirelt baasinfo erinevate konteineritesse sobivate söödavate kultuuride kasvatamise kohta. Tasuta, vajab interneti olemasolu, inglise ja hispaaniakeelne.

Planter on lihtne rakendus, mis aitab visualiseerida umbkaudsed taimede kasvukohad aiamaal. Võimalik on seada esimene ja viimane öökülma päev, et saada sellekohaseid meeldetuletusi. Inglisekeelne, vajab interneti olemasolu, osaliselt tasuline.

Plantix on virtuaalne taimearst, mille abil on võimalik tuvatada võimalik taimekahjur või haigus. Äpp on mõeldud nii rõduaednikele, farmeritele kui ka väikeaiapidajatele. Rakendusest leiab ka väetisekalkulaatori ja põhjalikud õpetused kuidas konkreetset kultuuri kasvatada. Samuti on seal taimehuviliste kogukond, kellelt kiirelt abi saada. Tasuta, vajab interneti olemasolu, 18 erinevas keeles.

PlantDiary´sse saab laadida üles fotosid oma taimedest ja teha märkmeid nende tervise, kasvu ning muude parameetrite kohta. Samuti jätta meeldetuletusi kastmise, kärpimise ning teiste tegemist vajavate toimetuste kohta. Inglisekeelne, osaliselt tasuline, vajab interneti olemasolu.

Seltsilistaimede äpp CompanionPlants

Garden Tags on äpp nii märkmete, meeldetuletuste kui ka taimede määramise jaoks. Samuti on võimalik suhelda teiste aednikega ning koguda inspiratsiooni oma aia kujundamiseks. Inglisekeelne, osaliselt tasuline, vajalik interneti olemasolu.

Moon & Garden muudab biodünaamilise aianduse austajate elu lihtsamaks. Meeldiva ja praktilise disainiga rakendus võimaldab jälgida kuuseise ning annab teada, millal on parim aeg seemnete külvamiseks, okste lõikamiseks või saagikoristuseks. Kalendrisse saab teha märkmeid, jätta fotosid. Kindlasti ei tohiks unustada lülitada asukohaks põhjapoolkera! Inglisekeelne, osaliselt tasuline, vajalik interneti olemasolu.

LuxMeter on rakendus valgustugevuse mõõtmiseks. Kes kasvatab taimi aknalaual ette peaks jälgima, et seal oleks valgust 1000 luxi vähemalt 8 tundi päevas. Tasuta, võimalik kasutada võrguväliselt, inglise keeles.

Sun Locator Lite on äpp, mille abil saab määrata täpsed valguse ja varju asukohad, et teha kindlaks millistesse kasvukohtadesse paistab kõige enam valgust. Osaliselt tasuline, inglise keeles, vajab interneti olemasolu, seadmele peab olema sisse ehitatud kompass.

Floor Plan creator on rakendus mille abil saab joonestada lihtsaimaid ehitis, mida aeda rajada on vaja. Võimalik näha ehitist 3Ds. Ainuke miinus on see, et rakendus võimaldab luua ainult sirgete seintega mudeleid. Inglise keeles, osaliselt tasuline, vajab interneti olemasolu.

Forest: Stay focused ei ole otseselt kuidagi seotud aiandusega, kuid seal on võimalik virtuaalselt puid istutada, mille eesmärgiks on vähendada sõltuvust ekraani vaatamisest. Äpi loojad teevad koostööd ühe heategevusorganisatiooniga, mis istutab aafrika erinevatesse riikidesse päriselt puid. Hea kasutada näiteks õppimise või töötegemise ajal, et vältida telefoni vaatamist iga 5 minuti tagant ja õppida paremini keskenduma. Samal ajal on võimalik rakendusest kuulata rahustavaid metsahelisid. Inglisekeelne, osaliselt tasuline, võmalik kasutada interneti olemasoluta.

Inner Garden´i äpp Inner Garden on lihtsaltlihtsalt meelelahutuslik rakendus, kus saab lilli ja puid istutada ja kujundada enda unistuste aed ning samal ajal kuulata rahustavat muusikat. Inglisekeelne, osaliselt tasuline, vajalik interneti olemaolu.

Me pole ühegi rakenduse loojate poolt sponsoreeritud ning ei vastuta nende pakutavate äppide ja nendes leiduvate reklaamise sisu eest.

Jaga