Mõtlesime minna lapsega mere äärde, sest ta ei olnud kunagi varem seda näinud.Ise käisime viimati suvel, aga talvine meri on ju hoopis teist nägu. Ilm oli sel korral õnneks meie poolel. Reede oli eelmisel nädalal ainuke päev, mil vihma ei ladistanud. Hommikul jõudsime peaaegu planeeritud aial kodust välja ning kõik sujus, kuni poolel teel hakkas lapsel halb.

Õnneks olime just linna lähedal ning meil oli valik, kas sõita sinna sisse või mere poole. Kuna ma olin pakkimistuhinas kõige tähtsamad asjad, vahetusriided maha unustanud oli ainus võimalus minna ja osta uued. Vedas taas. Parklas oli vabu kohti ning pilvenurgast sadas ainult õrna seenevihma. Kuna hetkel on kõikjal allahindlused siis riiete leidmine ei olnud keeruline. Igaks juhuks ostsin lapsele mitu pluusi. Pärast sain aru, et neid läkski mõlemaid vaja! Siin Walesis oli mul endal ka autos tihti süda paha alguses siia kolides, aga see on harjumise asi. Ingver, kalmusejuur ja puhas õhk olid ainukesed, mis seda leevendasid.

merii.jpg

Lõpuks jõudsime mere äärde. Pembrey rand asub samanimelises poolmetsikus pargis, kus on veidi metsa ning mitmeid vabaajaveetmise võimalusi. Üks silt näitas ka suusaraja poole. Siin rannikul vist kunagi lund ei sajagi, aga eks nad teevad siis kunstlund.  II Maailmasõja ajal asus samas kohas lõhkeaineid tootvaid tehas ning siiani on mitmel pool näha militaarhooneid ning miniraudteid.  Pembrey Country Park  ist põhja pool asub mingi sõjaline objekt, kus kaitsevägi käib lahingharjutusi tegemas. Eelmisel aastal tahtsime sinna poole randa jalutama minna, aga luidetele ehitatud putkast karjus üks mees ruuporiga, et kui me just lahingusse minna ei taha siis teisele poole ohutusmärke ei ole mõtekas minna.

Parasjagu oli mõõna aeg ning pidime merele järele kõndima. Lapsele alguses tuul eriti ei meeldinud, sest silmi ei saanud hästi lahti hoida, aga pärast kui lõunauinak tehtud oli paistis talle rannas olemine rohkem meeldivat. Vaatasime, kuidas pisikest tagaratastega koera, kes kuivas liivas kuidagi liikuda ei saanud, tassiti ja tuulelohesid lennutati. Suvel oli siin rannas palju rohkem rahvast, kuid vesi oli ikka sama temperatuuriga, kuid külma tuule tõttu ei olnud mul üldse tahtmist ujuma minna. merri.jpg

Suvel käisime samas rannas, kuid veidi lõunapoolsema sissepääsu juures, sest seal oli vähem inimesi. Kuigi siin ei ole randades isegi kuumal suvepäeval kunagi nii palju rahvast, et rätikutki poleks ruumi maha panna.

Untitled.jpg

Liivaluidetel kasvab hästi palju astelpajusid ning neil oli veel nüüdki hulgaliselt marju küljes, kuid isegi Ida-Euroopa korilasi need okkalised põõsad korjama ei kutsu, sest peaaegu nööpnõelapea suurusi marju on valuaistungute saatel tõsiselt tüütu korjata.

Jaga