Köögis peaaegu asendamatud puuvilju sidruneid pressides on mul tihti tunne just kui kasutaksin ainult nende poolt potensiaali, sest koor lendab enamasti prügikasti. Mõnikord on neid tore sidruniriisi jaoks kasutada ning riivitud ja kuivatatud koort on väikestes kogustes mõnus toidu maitsestamiseks kasutada.

Samuti kasutasin sidrunikoort talutava maitsega hambapasta valmistamiseks. Isetehtud hambapasta(savivaba)

Aga palju seda sidrunikoorepulbrit ikka kulub? Kuna värvisin juuksed hennaga hiljuti liiga tumedaks tahtsin katsetada kuidas looduslike meetoditega neid taas heledamaks muuta oleks võimalik. Üheks viisiks ongi sidrun! Kuna viljaliha ja mahla ma kasutada ei tahtnud keetsid ära mõned sidrunikoored ja kasutasin saadud kollakat vedelikku. Pärast seda hakkas mu sügavkülmik poolikute sidrunikoortega täituma.

IMG_3234_2_web.jpg

Vaja läheb:

10 sidrunikoort

sõela

suurt potti

vett

purki

I võimalus Juukseloputusvahend

  1. Kata sidrunikoored veega ning lase kaane all keema minna. Seejärel lülita pliit välja ja lase neil ca tund aega seista.

  2. Kurna kollane vedelik puhtasse anumasse, nt. suurde purki.

  3. Lahjenda saadud vedelikku 1:5 või 1:10 ja loputa sellega juukseid. Hoia segu juustes 20 min ning ideaalis jaluta sel ajal päikese käes, et see pleekimisele veeldi enam kaasa aitaks. Seejärel loputa vedelik juustest välja

II võimalus Juuksemask

Kui tahad sidrunikoortest 100% võtta blenderda jahtunud vee ja koortesegu läbi ning määri see juustesse ning jäta 30 minutiks. Loputa leige veega välja.

IMG_3236_web.jpg

Tulemus

II võimalust ei soovitaks kindlasti väga heledate juustega inimestele, sest sidrun jätab nii kaua juustes olles kollaka läike. Samuti võiks heleblondide juuste puhul loputusvette sidrunivedelikku 1:10 lahjendada ning juustesse mitte jätta, et vältida kollakat kuma.

Sidrun mõjub super hästi rasustele juustele muutes nad kergeks, puhtaks, lisab sära ja muudab hästi kammitavaks.

Jaga