See looduslikest materjalidest ehitatud ning ümbritseva loodusega kokku sulav mänguväljak asub Saksamaal ühe piisonite loomapargi piletimüügi putka juures. Lapsed saavad juhtida vett erinevaid kanaleid pidi, peita end pajuokstest onni või mängida katusega liivakastis. Kuskil ei hakka silma kirevat plastikut ning lapsel on sellises paigas ilmselgelt põnevam mängida, kui ühe liumäe ja pisikese liivakastiga tehases tehtud tüüp-mänguplatsil.

Enamasti on Saksmaal planeerimisprotsessi kaasatud ka lapsed ise, kes seal ju peamiselt aega veetma hakkavad. Laste ideedest nopitakse välja realistlikumad ning neist inspireerituna valmib plats tihtipeale vanemate endi vabast ajast.

Loomapark meenutab pigem hooldatud metsa, kus piisonid suurel alal vabalt ringi jalutavad ning end pigem külastajate eest ilmselgetel põhjustel varjavad. Kuna paik asub orus siis vähemalt kaugelt on neid ikka näha ning binokkel tasub kaasa võtta. Piisonite park(WisentenWelt(http://www.wisent-welt.de/en)) asub Keskmäestikus (Rothaargebirge), mis asub Kölnist 2 tunni autosõidu kaugusel. Regioonis on mitmeid ilusaid paiku, mida külastada nagu iidne keltide pühapaik Bruchhauser Steine, kuhu ronimiseks tuleb küll maksta, kuid paik on seda väärt.

Veel infot Rothaargebirge looduspargi kohta: http://www.naturpark-sauerland-rothaargebirge.de/

Jaga