Ilm on siin Walesis kogu aeg üsna muutlik, aga see, et ühe päeva jooksul temperatuur nii drastiliselt muutub on ikkagi veider. Ma olin just harjunud selle mõttega, et kevad on peagi käes, kuid suveks ma veel valmistunud ei olnud. Kõik riidedki on kappisügavustesse ära pakitud.

Eile siin 21 kraadi sooja. Veeburarikuus!! Ilmad on nagu aprillis või  mais. Nartsissid ja kirsid õitsevad tavaliselt kuu aega hiljem. Pühapäeval nautisin imestades vabariigiaastapäeva grilli, kuid nii sooja ilma ei osanud vist keegi loota. Tavaliselt on nii soe sel ajal Delhis ja Buenos Aireses mitte siin ookeani ääres. Päris kanaaride ilm siin ikkagi ei ole Selline äkksoojus on mõnus, aga tärkavatele taimedele kuigi mitte kasulik. Kui nad nüüd soojaga idanema hakkava ja siis taas külmad ilmad tulevad võivad nad hukkuda või külmakahjustusi saada.

52859359_2086881051428480_3632631838003953664_n
Kirsiõied veeburaris

Viimane aeg on kliimamuutusi tõsiselt võtta, kes seda juba muidugi ei tee. Ilm on täiesti hukas. Suures osas on selle põhjus suurloomakasvatus, mida siin igal pool massiliselt tehakse. Neil on kõik nõlvad ilusad rohelised, kuid seda peamiselt põhjusel, et neid pidevalt lägaga pritsitakse ning kuna nüüd on päevad pikemad tehakse seda aina enam. Pärast pritsimist on rohumaad seda hingematvat fekaalihaisu täis ning selle eest ei ole mitte kuskil pääsu, toas ka mitte, sest ventilatsioonikaudu tuleb see tuppa. Siit saab põhjalikumalt lugeda loomakasvatuse keskkonnamõjude kohta. 

Kõrge lämmastikusisaldusega kraam jõuab ka loodusesse. Sellepärast ei saa me siinses jõeski ujumas käia. Igal pool on üleval sildid, et kui satud veega kontakti või seda kogemata? jood mine kiiresti arsti juurde. Eelmisel suvel põuaga lubati põllumeestel niite isegi lägaga pritsida, sest vett oli vähe.

Eestiski on veebruari kohta soe. Mõneti on see Eestile kasulik, sest siis saab seal soojema kliimaga harjunud kultuure kasvatada, aga ka umbrohud liiguvad siis põhjapoolsetele kasvualadele. Metspampleid(Rubus fruticosus), sest nende okkalised väädid varjutavad kõik metsaalused ning muud tühjad alad ära ning siis ei kasva seal midagi. Samuti ei saa seal kõndida, kui just matšeetet kaasas pole. Talvekülma tsoonidest loe veel siit. 

Jaga