Kas oled kunagi kokku lugenud, mitu kilo sibulat või kartulit sa aastas sööd? Selle järgi saab arvestada, kui palju maad peaks olema, et seda kõike endale ise kasvatada. Statistikaameti andmetel söövad Eestlased ligikaudu 70 kg kartulit aastas.

Selleks, et teada saada kui palju sinu leibkond aastas köögi-ja juurvilju tarbib tuleb päevikut pidada. Selleks tuleb märkida palju su leibkond iga nädal ära sööb. Me sööme väga palju juurikaid ja muid aedvilju. Aastas sööme ca 600 sibulat, mis teeb kaalult kokku ligikaudu 66 kg. ‘

Siin on ligikaudsete andmetega tabel näitamaks kui palju maad oleks vaja, et endale aasta varud kasvatada. Selleks, et nii suurt kogust ka säilitada peavad olema valitud head säilitussordid ja olemas olema ruumid, kus neid talvel jahedas säilitada.

KultuurKogus aastas(tk)Kogus aastas(kg)Põllumaa suurus
Sibul6006654 m²
Kartul33050227 m²
Kaalikas25815095 m²

Siin postituses on ära toodud köögiviljade külvikauguste tabel.

Siin lehel on üks lihtne tabel ja kalkulaator, millega saab arvutada umbaudse köögivilja aia suuruse olenevalt perekonna suurusest.

Siit saab lugeda Statistikaameti koostatud raportit(aastal 2010) eestlaste toitumistrendide kohta ja näha tabelitest, kui palju keskmiselt aastas tarbitakse.

Jaga