M

Kel on ainult väike rõdu, terass või tagaaed saab väikese veesilma luua tsinkvanni või mõnesse teise sobiva suurusega anumasse. Minitiigi eelis on see, et talveks saab veekogu vajadusel ära likvideerida. Kuna väike veekogu soojeneb kaevatud tiigist oluliselt kiiremini tuleks vanni jaoks valida paik, kuhu kuum keskpäevapäike peale ei paista.

Kui vesi siiski liiga soojaks läheb lisa kannutäis külma vett, et taimed suvesoojuses haudama ei läheks. Kuna ruumi on vähe tuleb valida madalakasvulised ning mitte väga kiiresti paljunevad veetaimed.

Sobivad niiskuselembelised taimed on pärdiklill, Käpfleri iiris, varsakabi, vesikupp ja konnarohi. Ujuvatest taimedest ilmestavad veepinda vesiroosi meenutav konnakilbukas, vett puhastav vesihüatsint ja vesihernes. Selleks, et vann dekoratiivsem välja näeks võib aluspõhjaks laduda maakivid kivid ning samuti ääristada nendega plastikpottides kasvavad veetaimed.

Selleks, et minitiiki hapniku ja linnakeskkonda meeldivaid helisid tuua hangi väike purskkaev või süliti, millest mitmed töötavad vaid päikesepatareidega.

Jaga