Vahetult pärast esimeste taimemääramise nutirakenduste välja tulekut lõpetasid mitmed inimesed haiglas ning mõni isegi hauas. Visuaalse otsingu rakendused on kasulik, kuid kindlasti ei tohiks taimede ning eriti seente määramisel tulemust 100% usaldada ning pigem tuleks konsulteerida ala spetsialistidega. Mõned taimed on omavahel nii sarnased, et ainult vilunud silm ja suur teadmistepagas suudab neid eristada.

Kuid määramisäpid ei ole ainukesed, mis aedniku ning taimehuvilise elu võivad lihtsamaks muuta. Palju leidub meeldetuletustega aiakalendri võimalust pakkuvaid rakendusi, millest enamus on siiski vägagi ebapraktilised või liiga ebamugava ülesehitusega. Siin listis on ära toodud erinevate kasutusvõimalustega rakendused, mis sobivad nii iOS kui Android süsteemidele.

Segaviljeluse äpp Companion Planting

CompanionPlanting on peamiselt fotodel põhinev äpp seltsilistaimede kokku sobitamiseks. Valikus on tuntumad õis- ja toidutaimed. Androidile ja iOS-ile.

PlantDiary´sse saab laadida üles fotosid oma taimedest ja teha märkmeid nende tervise, kasvu ning muude parameetrite kohta. Samuti jätta meeldetuletusi kastmise, kärpimise ning teiste tegemist vajavate toimetuste kohta. Androidile. iOS´ile on sarnane rakendus GFinger. 

GardenTags on äpp nii märkmete, meeldetuletuste kui ka taimede määramise jaoks. Samuti on võimalik suhelda teiste aednikega ning koguda inspiratsiooni oma aia kujundamiseks. Androidile ja iOS´ile. 

Kuuaianduse rakendus

Moon & Garden muudab biodünaamilise aianduse austajate elu lihtsamaks. Meeldiva ja praktilise disainiga rakendus võimaldab jälgida kuuseise ning annab teada, millal on parim aeg seemnete külvamiseks, okste lõikamiseks või saagikoristuseks. Kalendrisse saab teha märkmeid, jätta fotosid. Kindlasti ei tohiks unustada lülitada asukohaks põhjapoolkera! Androidile ja iOS´ile.

LuxMeter on rakendus valgustugevuse mõõtmiseks. Kes kasvatab taimi aknalaual ette peaks jälgima, et seal oleks valgust 1000 luxi vähemalt 8 tundi. Androidile ja iOs´ile on sarnane GalacticaLuxmeter. 

Sun Locator Lite on äpp, mille abil saab määrata täpsed valguse ja varju asukohad. Androidile ja iOS´ile on sarnane Sun & Moon.

Inner Garden´i äpp

Inner Garden on lihtsalt tore meelelahutuslik rakendus, kus saab lilli ja puid istutada ning aedu kujundada. Androidile ja iOS´ile.

Talvine aialinnuaabits on vahva äpp aialinnuhuvilistele, mis aitab tuntumaid linde välimuse ning laulu järgi määrata. Androidile ja iOS´ile.

Taimede määramiseks on LikeThatGarden – FlowerSearch, My Garden Answers ja Plantifier, mille võrdluse ning allalaadimislingid leiab siit(digitark.ee).

Veebis saab taimi määrata tunnuste alusel Efloora abil või laadides foto üles otsingusse Pl@ntNetis.
Jaga