Kõigepealt jalutasin läbi mõned Lissaboni pargid, millest kõige meeldivama ja naturaalsema miljööga oli Jardim da Fundação Calouste Gulbenkian(Calouste Gulbenkian´i aiad), mille juures asub ka kaks muuseumi, kus leidub nii klassikalist, kui ka kaasaegset kunsti

Järgmiseks käisin Lissaboni botaanikaaias(Jardim Botânico), mis asub loodus-ja teadusmuuseumi kõrval. Aias on esindatud palju maailma eri paikade troopilistest vöönditest pärit liike, mis keset linna rajatud aia mikroklimaatilistes tingimustes hästi kasvavad. Aed asub üsna linna keskel ning ei ole väga suur, mis tähendab, et väga suuri distantse läbima ei pea. Kõige meeldejäävam oli mitmekülgne palmikollektsioon ning võimsad viigipuud.

Ühes Sintra lähedal asuvas mahajäetud villa aias kasvas korgipuid, küpresse, loorberipuid ning peaaegu äraõitsenud siniliiliad. Avastasin ühe vana kinnikasvanud purskkaevu, mis ühtlaselt a veetaimedega kaetuna tundus eemalt, kui vastpügatud muru. Aia ääres asus ka üks haritud tarbeaed, kus vedelesid peenral veel viimased kõrvitsad ning esimesed mandariinid olid oranžiks värvunud.

Paar fotod linnades tänaval kasvanud taimedest, mis oma värvi ja vormiga pildistama võlusid.

Kuninglik strelitsia (Strelitzia reginae) e paradiisilinnulill
Üks väga suur soomuslehik(Echeveria)
Üks väga suur soomuslehik(Echeveria)

Olin Portugalis 2015 aasta septembris, mil sealsed temperatuurid olid 20 °C ringis. Suvise kuumusega ei ole minu meelest Lõuna-Euroopas nii mõnus reisida.

Jaga