Maheda kliimaga Reini jõe kaldal Saksamaal Eltville külas asub üks põnev roosiaed, kuhu sattudes on tunne nagu oleks H.Burnett´i raamatusse “Salaaed” astunud. Roosiaed hakati rajama 1979. aastal ning hetkel kasvab seal üle 350 erineva roosisordi, mille seas leidub nii antiikroose, üle 10 meetriseid roniroose ning preeriakellasid(Eustoma). Roosid kasvavad nii Eltville lossihoovis kui ka ajalooliste lossivaremete vahel ja Reini rannapromenaadi ääres. Kokku õitseb aias suvel üle 10 000 roosi.

Aeda tasub külastada kogu hooaja vältel, sest alates maist on seal pidevalt midagi õitsemas. Isegi talvel on seal idülliline, kui ronirooside põimunud väädid omapäraseid mustreid näitavad. Siis on aias veidi rahulikum ka, sest turistide hooaeg on möödas.

Roosiaia asukohta vaata  siit  ning ajaloo ja roosisortide kohta siit. 

Kogu pisikeses idüllilises külakeses võib märgata roosipeenraid ning lillede kuningannale vihjavaid ärisid. Näiteks saab jäätiseputkast osta roosimaitselist jäätist, mille pärast seistakse kas või pool tundi järjekorras.

Eltville lossi juurdes on Gutenbergi mälestusmärk ning lossitornis asuval püsinäitusel saab tundma õppida trükikunsti ajalugu. Lisaks sellele leiavad seal aset kunstinäitused ning tihti toimuvad lossihoovis ka etendused.

Igal aastal juuni alguses toimuvad Eltvilles roosipäevad, kus toimub roositeemaline laat. Pakutakse želeesid, õlisid, kokteile jm. roosidega seonduvat. Loe veel siit. 

Vaata galeriid siit:

Jaga