Aja jooksul on minuni jõudnud erinevaid toataimi ning nüüdseks on neid kokku juba üle 150. Mitmed neist on kingitud, tänavalt leitud või mujalt ära päästetud, kust nad taheti välja visata. Väga rahuldustpakkuv on olnud näha, kuidas väga halvasti hooldatud taimed taas “ellu on ärganud” ning nüüd jõudsalt kasvavad ning õitsevad.

_MG_4551webuus.jpg
Need punahuuled(Aeschynanthus speciosus) oli keegi tänavale visanud ning alguses nägid nad väga nõrgad välja. Pärast ümberistutamist ja okaspuu koortega multšimist taimed kosusid ning loodan nüüd, et nad peagi ka õitsema lähevad.

Istutan taimi ümber peaaegu igal aastal ning suuremaid põõsa mõõtu iga paari aasta tagant, lisades mullale 1/3 poti suurusest värsket komposti ning sukulentidele ja kaktustele lisaks sellel ka veidi liiva.

Enamus toataimedest on lihtsalt hooldatavad ning ei sure, kui ma paariks nädalaks reisile lähen, kuid mõned on siiski algusest peale väga haiged ja nõrgad olnud ning ikkagi ära surnud, kuigi ma üritan ikkagi mitmeid kordi neile eluvaimu sisse puhuda enne kui lõplikult ära viskan.

web.jpg
Too kolmevöödiline ehk Hahni havisaba(Sansevieria trifasciata) tuli minu juurde helerohelise ja pool surnuda potis, milles oli väga vähe mulda. Nüüd on taim kosunud ning vaikselt paljunemagi hakanud.
Jaga